Nowenna 2017 – dzień 7 (01.06.2017)

Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
Propozycja modlitwy osobistej – dzień 7.

1.Stań w obecności Bożej i proś Ducha Świętego o prowadzenie w modlitwie.

2. Przeczytaj kilkukrotnie Słowo Boże J 15, 26

„Jezus powiedział do swoich uczniów: Gdy jednak przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie.”

3. Pytania do rozważania:

• Bóg nigdy nie jest tobą rozczarowany, niczego od Ciebie nie oczekuje, nie wzbudza w tobie poczucia winy czy zakłopotania. On kocha Cię tak bardzo, że jedyne, czego od Ciebie wyczekuje to relacji z Tobą. Proś Ducha Świętego, żeby pokazywał Ci prawdę o tym, jaki jest Bóg.

• Bóg chce do ciebie przyjść, urządzić w tobie swój dom i zamieszkać razem z Tobą. To prawdziwa przyjaźń – wspólne podróżowanie przez życie. Proś Ducha Świętego, żeby dał ci pragnienie i otwartość wchodzenia w relację z Bogiem.

• Brak zaufania Bogu wynika z braku wiary w to, że On cię kocha. Proś Pana, żeby objawiał ci swoją miłość i przekonywał o niej twoje serce.

4. Zadanie na dziś:

Znajdź miejsce ustronne i stań przed Bogiem. Bóg nie chce tylko kawałka ciebie ani fragmentu twojego życia. Chce mieć całego ciebie i każdą chwilę twojego dnia. Chce być w centrum wszystkiego, co robisz i co stanowisz. On jest z Tobą zawsze i stworzył Cię do tego, żebyś był kochany. Powróć do Niego i oddaj Mu swoje życie.