Nowenna 2018 – dzień 6 (16.05.2018)

VI dzień 16.05.2018 środa

1. Stań przed Panem z prostotą i ufnością. Proś Ducha św. o to żeby otwierał Twój umysł i serce na to co Pan chce Ci dzisiaj powiedzieć.

2. Przeczytaj kilkukrotnie słowo Boże: 1 Kor 1, 18

,,Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia.”

3. Pytania do rozważania

– Duch Święty różnymi sposobami pokazuje Ci naukę krzyża w Twoim życiu. Czy dostrzegasz różnicę pomiędzy łatwymi wyborami a drogą krzyża w relacjach z najbliższymi i ludźmi, którzy Cię otaczają? Proś Ducha Świętego, żebyś zobaczył swój prawdziwy krzyż właśnie w tym miejscu. 

– Wybór krzyża, jest głupstwem dla tych, co nie dają się prowadzić Duchowi Świętemu. Czy znasz już uczucie wyśmiania, niezrozumienia i odrzucenia związane z przyjęciem krzyża? W chwili ciszy rozważ, które z Twoich decyzji i zachowań wydają się głupstwem dla tych, którym obca jest nauka krzyża. Proś Ducha Świętego o światło w Twoim rozeznawaniu.

– Zawsze kiedy wybierasz krzyż, nie jesteś sam. Pozornie wydajesz się słaby, ale właśnie wtedy jesteś mocny, bo działa w Tobie Bóg. Proś Ducha Świętego o łaskę stania się narzędziem w ręku Boga. Uwielbij Jezusa w pragnieniu bycia takim jak On, w otwarciu na naukę krzyża. 

4. Zadanie : W samotności popatrz 10 minut na krzyż, daj się wchłonąć otwartym ramionom Jezusa i odpocznij w nim.