Nowenna 2018 – dzień 7 (17.05.2018)

VII dzień 17.05.2018 czwartek

1.Kiedy już znajdziesz czas dla Boga w zupełnej ciszy poproś Ducha Świętego, aby w Tobie działał, i abyś odczytał Jego natchnienia. Zaproś też ulubionych świętych do Twej modlitwy.

2. Przeczytaj kilkukrotnie słowo Boże: ( J 17,20-26 )

Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata. Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem i oni poznali, żeś Ty Mnie posłał. Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich»

3. Jezus aż dwukrotnie użył słów ;

-(by świat uwierzył, że Ty Mnie posłałeś) oraz -( aby świat poznał, że Ty mnie posłałeś i że Ty ich umiłowałeś

Pomyśl co masz zrobić aby świat poznał że Jezus Cię posłał . A nawet więcej pomyśl co masz zrobić aby Twoja rodzina i Twoi znajomi poznali że Jezus Cię posłał.

Może mam wybaczyć rodzicom, ale też ich poprosić o wybaczenie że byłem niezbyt posłusznym i grzecznym dzieckiem, trzaskałem drzwiami i miałem ich dość – i dopiero teraz to widzę gdy mam własne dzieci.

Może mam pójść do pracodawcy popatrzeć mu w oczy i zwrócić papier do ksero który wyniosłem z pracy 15 lat temu.

A może mam pomodlić się za dziecko sąsiada i nakazać chorobie w Imię Jezusa Chrystusa aby odzyskało słuch bo jest dotknięte głuchotą.

4. Zadanie : Po świętach Zesłania Ducha Świętego podzielę się w swej grupie formacyjnej , (a jeśli nie jestem w żadnej grupie to z własną żoną, mężem przyjaciółmi ) – Co zrobiłem ostatnio aby świat poznał że Jezus mnie posłał.