Modlitwa za kapłanów naszej diecezji

Od pewnego czasu dostajemy przynaglenie i wierzymy, że to sam Pan Jezus przynagla, aby modlić się gorliwie za Jego kapłanów. Wezwani do wielkiej bliskości z Bogiem, sprawowania sakramentów i prowadzenia nas do domu Ojca, są szczególnie narażeni na wściekłe ataki złego. Do tej walki jest im potrzebna amunicja – nasza modlitwa. Oto konkretne propozycje modlitwy za kapłanów naszej diecezji:

PROPOZYCJA 1: „24/7”

STRONA LOGOWANIA DO 24/7: TUTAJ

W każdej godzinie dnia, przez cały tydzień trwać będzie modlitwa. Każdy uczestnik ma w wybranej przez siebie godzinie odmówić jedną, dowolną dziesiątkę Różańca. Zachęcamy Was do wybrania sobie konkretnej godziny ( np. poniedziałek godz. 14.00) i zaznaczenia jej w kalendarzu zamieszczonym TUTAJ.

Po zarejestrowaniu się na stronie internetowej, możecie podać swój numer telefonu, otrzymacie wtedy SMS przypominający o modlitwie danego dnia, w wybranej przez siebie godzinie.

ZAPISZ SIĘ I WYBIERZ GODZINĘ!

PROPOZYCJA 2: Włączenie poniższej modlitwy za kapłanów do codziennej modlitwy osobistej, małżeńskiej i rodzinnej.

Wysławiajcie Pana, albowiem na wieki jest Jego łaskawość.
Głoście wśród ludów, że Pan jest królem, On świat tak utwierdził, że się nie zachwieje.
Wysławiajcie Pana, naszego Boga, padajcie przed podnóżkiem stóp Jego, bo On jest święty. Wśród Jego kapłanów są Mojżesz i Aaron i Samuel wśród tych, którzy wzywali Jego imienia, wzywali Pana, a On ich wysłuchał.

Boże, bądź uwielbiony w swoich kapłanach. Obdarz ich darami swego Ducha, by jeszcze głębiej rozumieli prawa Boże, głosili z mądrością i mocą Boże słowo i wychwalali Pana w modlitwie. Niech, jako dobrzy pasterze, prowadzą Twój lud drogami zbawienia.
Boże, bądź uwielbiony w życiu i posłudze kapłanów przeżywających trudności i kryzysy. Przebacz im grzechy, uwolnij od wszelkiej niemocy i zniewolenia, Ty sam bądź ich opoką i twierdzą.

Niech Imię Pana będzie uwielbione w każdym powołanym do służby Bogu! Amen.

Maryjo, Matko kapłanów, módl się za nimi!

POBIERZ WERSJĘ MODLITWY DO WYDRUKU