Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego

Odprawiając nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego nawiązujemy do tej pierwszej nowenny, jaką odprawiali apostołowie wraz z Maryją w Wieczerniku, oczekując na spełnienie się obietnicy, która dał Chrystus przed swoim wniebowstąpieniem. Właśnie tak brzmi ta obietnica: „Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym. Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi” (Dz 1, 5. 8). Ta obietnica Chrystusa trwa. Kościół jest wspólnotą tych, którzy ciągle oczekują spełnienia tej obietnicy – obietnicy Ducha Świętego.
(ks. F. Blachnicki)

W piątek 26 maja rozpoczyna się nowenna  przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Codziennie na stronie www.diakoniamodlitwy.pl będziemy zamieszczać, krótkie rozważania i modlitwę, którą można wykorzystać do samodzielnego przygotowania się na święto Zesłania Ducha Świętego. (Jedno z trzech najważniejszych świąt w Roku Liturgicznym.) Módlmy się wspólnie w tym ważnym czasie.

Nowenna 2017 – Modlitwa osobista – dzień 1 – dzień 2 – dzień 3 – dzień 4 – dzień 5 – dzień 6 – dzień 7 – dzień 8 – dzień 9

 

Zamieszczamy także konspekty nowenny i czuwania w wigilię uroczystości z poprzednich lat, pomocne do zorganizowania nabożeństw w parafii, jak i pogłębienia osobistego przeżycia tego czasu.
Nowenna 2016 – Nabożeństwa i modlitwa osobista
Nowenna 2015 – Nabożeństwa
Nowenna 2015 – Modlitwa osobista